Dejte svým blízkým šanci - i konec života mohou mít hezký...

Diskuzní téma:

Datum 17.04.2014
Vložil Zdeněk Pozler
Titulek Vzpomínám

Dobrý den všem,
když zapaluji svíčku,aby duše mé milované ženy viděla cestu,když se vrací ke mě, vzpomínám na Hospic Prachatice, na vrchní sestřičku Evičku a staniční sestřičku a jejich kolektiv, jak mě a mojí rodině pomohli najít pochopení, že moje Hanička přechází na druhý břeh.A také vzpomínám na řádovou sestřičku Sebastiánu, která vždy uměla zklidnit moji duši a smíření, že milovaná Hanička odchází. Do mého srdce se silně zapsala Magda, a to nezapomenutelně, zvláště pomocí poslední hodiny umírání mé Haničky a hlavně mi pomohla i rodině posledním rozloučením v Hospici, které mělo pro nás silný prožitek, a to větší, než v kapli a následně uložení Haničky k poslednímu odpočinku. Jiné slovo než děkuji není a přesto při vzpomínce na Hospic si říkám: děkuji, děkuji, děkuji. Jako každému je mi smutno. Když jsem byl v hospici, byl to jiný svět, než když jsem zase tady, když jeden k druhému jsme si šumafuk. Tam se k sobě všichni vzájemně chovají moc hezky. Co obdivuji stále, že třeba ve 3 hodiny ráno přišla sestřička, vlídně a ochotně poskytla pomoc a ještě hezky promluvila a zklidnila pacienta. To bylo denně a bez rozdílu, kdo je kdo. Tam je opravdový zájem o pacienta, aby jeho poslední dny byly hezké. A rozhodně ano. Doma bych to nezvládl. Prostředí je smířlivé a sestřičky k tomu dávají jistotu pacientům, že jsou tam pro ně. Mám pocit, že moje Hanička mi pořád pomáhá, asi jsem divný, ale cítím to tak. Zdravím Vás všechny.

Kontakt

Magda Kümmelová

poradna@modrapomnenka.cz

Jihočeské centrum pomoci pro umírající, jejich blízké a pro pozůstalé
MODRÁ POMNĚNKA, z.s.
M. Horákové 1750
České Budějovice
370 05

+420 720 666 663

Vyhledávání

webmaster: Magda Kümmelová

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode