Dejte svým blízkým šanci - i konec života mohou mít hezký...

Diskuzní téma:

Datum 26.06.2013
Vložil Zdeněk Pozler
Titulek Láska v jiném rozměru

Vážení nemocní a rodinný příslušnici,
to co je v pojetí u širší veřejnosti o Hospici, je možná ovlivněno z nepochopení smyslu proč a pro koho je péče určena Jsem v Hospici Prachatice od 13.05.13 a
dovoluji se s Vámi podělit o pocity, které jsem měl a o pocity ve, kterých se já nacházím nyní. To, co je známo o Hospici Prachatice, prožívám, avšak moje pocity předčily očekávání při příjezdu a nyní pobytu v něm. Oslovuji Vás v čase okamžiku, kdy zbývá mé milované manželce velmi málo času. Chtěl bych Vám
sdělit, že poslední část našeho společného života je velmi silná, krásná, a jsem
rád tomu, že jsme spolu a nebudu zaskočen v okamžiku našeho rozdělení naší
společné lásky, vztahu co jsem spolu prožili i s dětmi. V okamžiku, když víte, že
máte smrtelně nemocného svého milovaného, uděláte vše, aby čas, který máte
ještě spolu jste nepromarnili. Já jsem nechal práce, staral jsem se doma a pak následně jsem ji doprovodil do Hospice Prachatice, kde společně strávíme naše
společné poslední dny. Cítím smutek, ale zároveň obrovskou sílu lásky prožití chvil, které máme do zbývajícího času. Nemohu opomenout, že přístup sester skutečného porozumění, je doprovázen s námi po celou dobu co tu jsem. To nejsou jen slušné fráze, ale jde od jejich srdce i proto, že i sestry zasáhl osud a nebyl jim nakloněn. Přesto dávají více ze sebe pacientům i všem rodinným
příslušníkům. To není práce jen sestry, ale i člověka, který ví, jak Vám je a vždy je Vám na blízku a je jedno, zda-li je noc či den. V kteroukoliv hodinu dojdou na pokoj s úsměvem a pohladí po těle a na duši. Je to okamžik, který Vám pomůže. Právě tento lidský rozměr sester je to, co nás a naše nemocné posiluje a hodně nám pomáhá. Je velký rozdíl, jestli člověk je nemocný a nemá možnost se uzdravit, má bolesti a při nemoci rakoviny jsou později bolesti nesnesitelné - pak ani doma a už vůbec LDN či nemocnice Vám toto neumožní a Vašemu blízkému v plném rozsahu nepomůžou od bolesti. Když vidíte, že Vás blízký netrpí, tak čas, který mu zbývá, je pro něho plnohodnotný. Jsem na 2. patře a díky sestrám a hlavně vrchní sestře Evičce to tu snáším. Rozhodně žal a smutek tady zmírní dopad na Vaší duši. Jinde by to bylo hodně těžké. Nelituji rozhodnutí, že jsem se rozhodl být v Hospici Prachatice. Žiji tu jak doma i spíme spolu jak v manželské posteli. Máme je u sebe. Soukromí tu máme taky. Ano jsem rád, že jsem se rozhodl správně. Nelituji toho a jsem vděčný tomuto rozhodnutí. Lépe se vyrovnávám s osudem, který je někdy krutý.

Kontakt

Magda Kümmelová

poradna@modrapomnenka.cz

Jihočeské centrum pomoci pro umírající, jejich blízké a pro pozůstalé
MODRÁ POMNĚNKA, z.s.
M. Horákové 1750
České Budějovice
370 05

+420 720 666 663

Vyhledávání

webmaster: Magda Kümmelová

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode